100-tna Rocznica Odzyskania Niepodległości w Białogardzie

837

11 listopada to bardzo ważna data dla każdego polskiego obywatela. To właśnie w tym dniu sto lat temu Polska odzyskała niepodległość po aż 123 latach zaborów. Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku, jednak 8 lat później zostało zniesione przez Krajową Radę Narodową.

Aby uczcić ten szczególny dzień jakim jest 11 listopada na każdej uroczystości państwowej występują wszystkie symbole narodowe, są wywieszane biało – czerwone flagi, eksponowane jest godło oraz jest śpiewany hymn. Jest to wyraz szacunku do własnej ojczyzny, narodu oraz jego historii.

Z tej okazji w dniu 09.11.2018r uczestnicy białogardzkiego Hufca Pracy przygotowali gazetkę podkreślającą wagę tego święta. Oczywiście tematem przewodnim jest Polska flaga oraz barwy narodowe. Oprócz tego zostali także ujęci twórcy niepodległości tacy jak Józef Piłsudski, czy też Roman Dmowski, którzy przyczynili się do uformowania państwa polskiego po pierwszej wojnie światowej.

Sama gazetka ma ciekawy charakter i w pełni oddaje powagę Święta Niepodległości. Młodzież na pewno będzie zwracać uwagę na to dzieło oraz zatrzymywać się na chwilę, aby zastanowić się jak bardzo ważny jest ten dzień dla każdego Polaka. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i przygotowali ciekawą kompozycję, mamy nadzieję, że ich kolejna gazetka będzie równie udana.

Następnie o godzinie 11:11 został odśpiewany hymn państwowy przez naszych podopiecznych w celu podkreślenia powagi i znaczenia tegorocznych obchodów Święta Niepodległości. Jest to także  historyczne wydarzenie, ponieważ jest to okrągła 100 rocznica i to właśnie my wszyscy oraz nasi uczniowie mają ten zaszczyt uczestniczenia w jej obchodach. Samo odśpiewanie hymnu przebiegło bardzo sprawnie, uczestnicy mogli zaprezentować się na tle dekoracji patriotycznej, odśpiewane zostały wszystkie zwrotki hymnu przy podkładzie muzycznym. Dzisiejsze wydarzenia na pewno zostaną w pamięci naszych uczniów na długie lata.