Absolwentki OHP na szkoleniu „Wizaż I stopnia” w Szczecinie

315

W dniach 18-24 czerwca 2020 r. absolwentki Hufca Pracy 16-7 w Szczecin-Dąbiu, które realizowały przyuczenie do wykonywania określonej pracy w zawodzie fryzjer, wzięły udział w szkoleniu z zakresu Wizażu I-go stopnia.

Zajęcia prowadziła pani Karolina Okońska z Make Up & Beauty Expert. Uczestniczki miały okazję zapoznać się z podstawową pielęgnacją różnego typu cer, pracować z profesjonalnymi kosmetykami i akcesoriami oraz poszerzać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu wizażu. Dodatkowo program szkolenia obejmował zagadnienia z zakresu psychologicznego aspektu zawodu wizażysty oraz obsługi klienta. Największe jednak zainteresowanie wzbudził wykład na temat typów urody i łączenia kolorów w makijażu, stylizacji ubioru, makijażu dziennego rozświetlającego i metody modelowania oka.

Szkolenie zakończyło się egzaminem, po zdaniu, którego, uczestniczki otrzymały certyfikaty. Zdobyte w ten sposób dodatkowe kwalifikacje stwarzają możliwości podjęcia ciekawej pracy.

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży organizuje tego rodzaju bezpłatne szkolenia dla uczestników i absolwentów Ochotniczych Hufców Pracy w wieku od 18 do 25 lat.  Warto, więc utrzymywać kontakt z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy. Zgłoś się do specjalisty do spraw rozwoju zawodowego, wypełnij wstępną kartę udziału w szkoleniach i podnieś swoje kwalifikacje. Zapraszamy.