Bezpieczne wakacje w Kołobrzegu

408

W dniu 12.06.2019 r. w Hufcu  Pracy w Kołobrzegu zostały przeprowadzone zajęcia w ramach programu „Bezpieczne wakacje”. Liczna obecność naszych wychowanków pozwoliła na ciekawe dyskusje odnoszące się do zagrożeń z którymi mogą się zetknąć w trakcie wakacji. Ze strony kadry zostały poruszone i szeroko omówione tematy związane z bezpieczeństwem nad wodą, na obozach i koloniach oraz pod wieloma innymi aspektami tj. zwyczajny spacer.

Przedstawione zostały również zagrożenia sytuacyjne,
w których potrzebna może okazać się znajomość postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy, której może potrzebować ktoś spotkany przypadkowo, jak również bliskie nam osoby. Młodzież została poinformowana o konieczności ostrożności wynikającej
z nawiązywania nowych znajomości oraz własnej kulturze, która często może być przyczyną niefortunnych w skutkach sytuacji. Uczestnicy otrzymali ulotki dotyczące bezpieczeństwa.

Wakacje to czas odpoczynku po intensywnej nauce oraz odbytych praktykach i stresie związanym z egzaminami. Wakacyjny okres odpoczynku to nie tylko zabawa, ale również czyhające zagrożenia, w które młodzież nieświadomie może popaść, dlatego ważne jest rozmawianie z młodzieżą w celach uświadomienia oraz przypomnienia o tym co może być niebezpieczne.

Uczestnicy Hufca Pracy w Kołobrzegu