Ćwiczenia na siłowni ŚHP w Łobzie

854

W dniu  20.03.2019 r. wychowankowie Środowiskowego Hufca Pracy w Łobzie rozpoczęli regularne ćwiczenia na nowej siłowni wyposażonej w profesjonalny sprzęt do treningu. Siłownia zaopatrzona jest miedzy innymi bieżnie, orbitreki, rowery stacjonarne, steppery, atlasy i inny sprzęt sportowy niezbędny do ćwiczeń siłowych, z którego korzystający mogą zadbać o dobrą kondycję swojego ciała.

Regularne ćwiczenia pozwalają dobrać odpowiedni zakres zajęć a prawidłowe ich wykonanie niesie za sobą szereg korzyści dla zdrowia i samopoczucia u osób w każdym wieku.  Wysiłek na siłowni ma zbawienny wpływ na ogólną kondycje organizmu naszych wychowanków a każdy trening pozwoli zachować dobrą kondycje i sprawność na długie lata. Ćwiczenia kondycyjne pozwalają trwale zwiększyć wytrzymałość całego organizmu, poprawić jego wydolność oraz podnieść odporność układu ruchowego na kontuzje oraz pozwalają wyeliminować zadyszkę i chronić organizm przed chorobami. Korzystanie z siłowni sprawia, że organizm ćwiczącego jest wydolniejszy, co ma również wpływ na dobre samopoczucie.

Po ukończonych zajęciach wychowankowie byli zmęczeni ale siłownia sprawiła im wiele radości i pozwoliła przekonać o tym, jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla osiągnięcia postawionych celów, co z kolei przekłada się na większą motywację w innych dziedzinach życia.

Uczestnicy Hufca podczas ćwiczeń