Dni Otwarte Szkoły w Trzebiatowie

432

W dniach 19-20 marca 2019 r. w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Trzebiatowie zostały zorganizowane Dni Otwarte Szkoły. Organizatorami przedsięwzięcia była Pani Anna Kulasek Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego oraz Pani Anna Konieczka Komendant Hufca Pracy w Trzebiatowie.

Na zaproszenie odpowiedzieli przedstawiciele trzebiatowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, dzięki czemu w tych dniach licznie przybyli w progi szkoły uczniowie klas trzecich Gimnazjum oraz ósmych klas Szkół Podstawowych. Zajęcia zostały przeprowadzone w formie warsztatów, które poprowadził zaproszony w tym celu trener Pan Paweł Matuszczak.

Wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania po kolei udzielali:  Pani Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego, Pani Komendant Hufca Pracy oraz pośrednik pracy Pani Joanna Mączyńska, doradca zawodowy Pani Renata Ćwikła i specjalista ds. rozwoju zawodowego Pan Jarosław Jankowski z Młodzieżowego Centrum Kariery.

Ze względu na ciekawą formę zajęć, które odbywały się na zasadzie pytań otwartych i zamkniętych młodzież chętnie w nich uczestniczyła  i przejawiała  duże zainteresowanie. Uczniowie zadawali dużo ciekawych pytań dotyczących między innymi przebiegu nauki w szkole branżowej, zawodów, jakich można się nauczyć, możliwości podjęcia pracy po ukończeniu tej szkoły, możliwości kontynuacji nauki i wiele innych.