Dni otwarte w Łobzie

881

Maj oraz czerwiec to okres, w którym wiele placówek edukacyjnych zaprasza do swojej siedziby absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. W dniu 21.05.2019 r. taki dzień otwarty został zorganizowany również w Środowiskowym Hufcu Pracy w Łobzie Nasze skromne progi odwiedzili tegoroczni absolwenci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łobzie.  Dzisiejsi goście zostali powitani w holu naszego Hufca przez Panią pedagog Dobrogniewę Stachowiak oraz Pana Komendanta Roberta Galusa.

Dla tegorocznych absolwentów został przygotowany stół z ulotkami promującymi naszą ofertę, smyczami oraz długopisami z logo Ochotniczych Hufców Pracy. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacji, jaką może zaproponować nasza placówka. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się klasy branżowe oraz zawody, jakie figurują w naszej ofercie. Dodatkowo przedstawiono uczniom szereg zajęć dodatkowych, które są prowadzone w naszej placówce w ramach zajęć wychowawczych.

Następnie nasi goście wraz z panią pedagog zwiedzili budynek Hufca. Została pokazana siłownia, internat, stołówka i zaplecze kuchenne. Uczniowie dopytywali o szczegóły związane z odbywaniem praktyk oraz pobytem w internacie. Całe spotkanie minęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Nasi goście opuszczali mury naszej placówki z uśmiechem na twarzy, obiecując spotkanie indywidualne, celem głębszego zapoznania się z ofertą naszej placówki.