Dzień Chłopaka w Trzebiatowie

891

Doroczne święto obchodzą nie tylko panie. 30 września w całej Polsce obchodzony jest Dzień Chłopaka. W tym dniu panowie cieszą się szczególnymi względami ze strony kobiet. W 16-12 Hufcu Pracy w Trzebiatowie nasi mężczyźni obchodzili swoje święto już w piątek. Kadra hufca przygotowała dla nich zadania, które miały na celu wykazać się wiedzą i doświadczeniem w różnych dziedzinach życia. Pierwszym z nich było krawiectwo – chętni panowie musieli wykazać się umiejętnościami przyszycia guzików. Następnie zadanie polegało na sprawdzeniu umiejętności wiązania krawata. Tu panowie muszą się jeszcze trochę poćwiczyć.

Kolejna zabawa, w przysłowia, przyniosła wiele śmiechu, gdyż uczestnicy mieli za zadanie je dokończyć. Następna konkurencja polegała na zjedzeniu ptysia, będąc karmionym przez koleżankę z zawiązanymi oczami. Na koniec jeden z chłopców odważył się i spróbował jednej ze swoich koleżanek zapleść warkocz. Mimo poplątania sobie palców i początkowych problemów, udało się. Zwycięzcy poszczególnych zadań otrzymali gadżety, w tym długopisy, których bardzo często zapominają przynosić do szkoły. Wszyscy chłopcy, starsi i młodsi, obdarowani zostali słodkim poczęstunkiem – pysznymi rogalikami.

Przygotowane słodycze upieczone zostały w ramach koła artystyczno – gastronomicznego. Uroczystość obchodzenia tego dnia w naszej jednostce miała na celu pokazanie męskiej płci, że bez nich nasze życie byłoby szare i smutne, jak również zachęcanie młodzieży do podtrzymywania przyjętej tradycji. Obchody Dnia Chłopaka odbywały się w przyjaznej oraz zabawnej atmosferze, które pokazały, że szkolne ławki to nie tylko nauka i praca, lecz także miejsce, w którym można się świetnie bawić.