Dzień Edukacji Narodowej w Wałczu

835

Dnia 12 października br. uczestnicy HP 16-6 Wałcz wzięli udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej. Z okazji tego dnia młodzież uczestniczyła w III Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora PCKZiU oraz Komendanta Hufca 16-6, a także w uroczystości powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Wałeckim Centrum Kultury w Wałczu.

Pierwszą częścią dnia były zawody między klasowe w piłkę nożną, w których startowało 14 drużyn z Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w podziale na drużyny z „Budowlanki” oraz „Zawodówki”. Prowadzili je nauczyciele wychowania fizycznego Andrzej Czyżak i Wiktor Ptak.

Łącznie w rozgrywkach wzięło udział 150 uczniów z różnych typów kierunków kształcenia szkół zawodowych, branżowych, techników oraz z liceów. Wśród nich rywalizowało 17 uczestników hufca pracy.

W finale o puchary walczyły klasy: technikum budownictwa, logistyki i technikum mechanicznego. Główne trofea turnieju wręczane przez wice dyrektor Justynę Piotrowską i komendanta Ireneusza Gaworek trafiły do drużyn logistyków i budowlańców.

Dodatkowe nagrody za króla strzelców otrzymał Kacper Bajor a za najlepszego zawodnika uczeń Szkoły Zawodowej Tomasz Kuc.

Czas spędzony na sportowej rywalizacji przyniósł uczestnikom i organizatorom wiele emocji. Zawody przeprowadzone w szkole pokazały jak można spędzać inaczej czas i świętować ten ważny dzień.

Drugą częścią oficjalnych obchodów Dnia Edukacji była powiatowa akademia w Wałeckim Centrum Kultury, w której uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Paweł Suski, władze powiatu: starosta dr Bogdan Wankiewicz i wice starosta Jolanta Wegner, przedstawiciele instytucji, zakładów pracy, Cechu Rzemiosł, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie.

Przedstawienie na scenie WCK przygotowali opiekunowie z uczniami PCKZiU, wśród których byli uczestnicy klas zawodowych i branżowych OHP. Scenariusz części artystycznej był zaczerpnięty z fragmentu powieści Witolda Gombrowicza „Ferdydurke”, a podkład muzyczny wykorzystywał znane utwory polskich wykonawców: Zbigniewa Wodeckiego, Edyty Gepert, Michała Bajora i Marka Grechuty.

Kółko fotograficzne „Chwila” oraz uczestnicy hufca pod opieką wychowawczyni Natalii Mochort i komendanta Ireneusza Gaworka czynnie uczestniczyło we wszystkich wydarzeniach Dnia Edukacji Narodowej w Wałczu.