Dzień Zwierząt

156

Co roku 4 października, obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, święto to zostało ustanowione w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października.

Warto wspomnieć, iż owe święto obchodzone jest w dzień, w który w Kościele katolickim wspominany jest św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt i ekologii, który wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń, według której wszyscy mieszkańcy ziemi są braćmi, bez względu na to, skąd pochodzą i w co wierzą.

Z tej okazji zaprosiliśmy do hufca kilkoro uczestników posiadających pieski by podzielili się swoimi opowieściami o swoich czworonogach. Kulminacyjnym punktem spotkania był wspólny spacer z pieskami po parku Dąbie.

W tym dniu przypomnieliśmy młodzieży o zwierzętach bezdomnych oraz tych, które padają ofiarami agresji człowieka. Ważne jest żeby przez takie inicjatywy uwrażliwiać młodzież na  dobro zwierząt i skłaniać do refleksji nad losem naszych „braci mniejszych”.

Obchody tego święta mają uświadomić ludziom, że zwierzęta to także żywe istoty, które zasługują na odpowiednie traktowanie i mają swoje prawa. W Światowy Dzień Zwierząt chcemy jednak pokazać, że życie ze zwierzętami jest po prostu lepsze.

Uczestnik hufca 16-7 w trakcie spaceru z psami