Egzaminy praktyczne czas zacząć

787

W dniach od 28.05-06.06 2019 r. w Środowiskowym Hufcu Pracy w Łobzie odbędą się egzaminy praktyczne z nauki zawodów. Uczniowie trzeciej klasy gimnazjum oraz ósmej klasy szkoły podstawowej, dzięki zajęciom praktycznym nabywają umiejętności niezbędne w dalszej ścieżce zawodowej.

Egzaminy odbędą się w następujących zawodach: kucharz, monter zabudowy wnętrz i robót wykończeniowych w budownictwie oraz ogrodnik. Wychowankowie naszej placówki najpierw będą musieli zmierzyć się z częścią teoretyczną, która odbędzie się poprzez napisanie testu sprawdzającego wiedzę ucznia. Następnie zostaną rozlosowane zadania praktyczne – w zależności od wyuczonego przygotowania zawodowego.

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy trzeciej gimnazjum, przyuczających się do zawodu montera zabudowy wnętrz i robót wykończeniowych w budownictwie, przystąpili do egzaminu. W komisji sprawdzającej wiedzę naszych uczestników zasiadał: Komendant Środowiskowego Hufca Pracy w Łobzie Pan Robert Galus, Kierownik Internatu Pan Grzegorz Ogilbo oraz Instruktor Praktycznej Nauki Zawodu Pan Andrzej Kowalczyk. Uczniowie mimo stresu, bardzo dobrze poradzili sobie z częścią teoretyczną. Podczas części praktycznej również wykazali się wieloma nabytymi umiejętnościami.

Wszyscy uczniowie otrzymali oceny pozytywne z egzaminu sprawdzającego ich przygotowanie do wyuczonego zawodu. Kierownictwo Środowiskowego Hufca Pracy w Łobzie serdecznie gratuluje absolwentom i życzy dalszych sukcesów w życiu zawodowym, a przyszłym egzaminowanym, również jak najlepszych wyników.