EURES – z nim wszystko jest możliwe

401

W dniu 24 października 2019 r.  odbyły się konsultacje z uczestniczką projektu od szkolenia do zatrudnienia. Odwiedzając naszą uczestniczkę w miejscu odbywania stażu zawodowego, mogłyśmy zobaczyć jak osoby z projektu czują  się na danych stanowiskach pracy i w nowych grupach społecznych ,w których teraz funkcjonują.

Uczestniczce projektu zostały przedłożone oferty sieci EURES wytłumaczono jak prawidłowo poruszać się po programie i na co zwracać szczególną uwagę, wystrzegając się przed nieuczciwymi pracodawcami. Otrzymała materiały, które będą stanowiły pomoc i dzięki, którym będzie mogła bliżej poznać aktualne oferty pracy, w ramach  realizacji projektu pt. „Promocja sieci EURES z okazji 25-lecia jej funkcjonowania”, która  prężnie pomaga młodym, niepełnoletnim osobom w poszukiwaniu pracy sezonowej oraz stałej za granicami naszego kraju.

Zarówno pośrednik pracy/asystent EURES jaki i specjalista do spraw projektów aktywnie wspomagają młodzież będącą zaangażowaną w projekty, poprzez naukę redagowania podstawowych dokumentów aplikacyjnych oraz poruszania się po lokalnym w ramach pośrednictwa krajowego jak i zagranicznym rynku pracy.

Uczestniczka projektu podczas konsultacji