Giełda Pracy z firmą AMAZON oraz Asystentem EURES

661

W Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy 17 sierpnia 2018 roku odbyła się Giełda Pracy z przedstawicielem firmy AMAZON Panem Piotrem Klepacz, Asystentem EURES – Krzysztofem Świercz i Pośrednikiem Pracy – Agnieszką Miś. Giełda Pracy została zorganizowana w oparciu o ofertę pracy, którą zgłoszono do Młodzieżowego Biura Pracy w Szczecinie – pracownik realizacji zamówień. Spotkanie z pracodawcą zostało podzielone na dwie części.

W pierwszej kolejności Asystent EURES przekazał informacje dotyczące podjęcia pracy za granicą w państwach członkowskich sieci EURES oraz poinformował o występującym zjawisku jakim jest „współczesne niewolnictwo”. Następnie każdy z uczestników Giełdy Pracy otrzymał materiały edukacyjne dotyczące pracy w krajach UE i EFTA. Konsultacje wykazały duże zainteresowanie pracą zagranicą. Świadomość uczestników spotkania obligatoryjnie się zwiększyła, w stosunku do współczesnych zagrożeń i negatywnych konsekwencji wynikających z podjęcia zatrudnienia w niesprawdzonym miejscu pracy.

W drugiej części Giełdy Pracy Pan Piotr Klepacz przedstawił ofertę pracy w firmie AMAZON, warunki zatrudnienia oraz możliwości rozwoju. Następnie kandydaci zainteresowani ofertą pracy mogli wypełnić wstępne kwestionariusze zatrudnienia, które pozwoliły zadeklarować się do udziału w kolejnym etapie rekrutacji. Warto dodać, że Giełdy Pracy z firmą AMAZON są organizowane cyklicznie w Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy.

 

Przedstawiciel firmy AMAZON Piotr Klepacz, uczestnik Giełdy Pracy