„Ginące Zawody” – Praca z pasją…

125

Praca w zawodzie stolarza wykonywana jest na całym świecie od lat i wbrew pozorom nie traci na swojej atrakcyjności. Profesja ta stale rozwija się , pojawiają się nowe technologie, pomysły, nowoczesne wykonania.

Zmieniają się również upodobania i wymogi klientów i tym samym praca stolarza musi być zmienna i ponadczasowa. Aktualnie na rynku jest ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych fachowców – stolarzy, którzy w obecnych czasach i obowiązującej modzie stawiają na niepowtarzalnym styl i perfekcyjne wykonanie mebla.

Dwoje uczestników Hufca Pracy w Policach miało okazje wziąć udział w kursie zawodowym organizowanym w ramach tzw. ginących zawodów, zdobywając wiedzę w zakresie stolarstwa, a w szczególności renowacji mebli.

W trakcie kursu uczestnicy zdobyli wiedzę w zakresie obróbki ręcznej i mechanicznej drewna oraz wykonania, modernizowania i remontowania wyrobów z drewna i tworzyw drewnianych. Poznali również specyfikę drewna, zapoznali się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w pracowni stolarskiej. Podsumowując opinie uczestników odbywających kurs z całą pewnością można stwierdzić, iż był to najlepiej wykorzystany czas, dzięki któremu zdobyli wiedzę i przede wszystkim nowe umiejętności w zawodzie stolarza.

Nowoczesne maszyny, sprzęt i technologia nie dadzą takich efektów jak praca ludzkich rąk.

Komendant Hufca Pracy w Policach – Pani Joanna Konieczna (od lewej) wraz z uczestnikami kursu w ramach ginących zawodów w zawodzie stolarz.