Hufiec Pracy w Szczecinie upamiętnia żołnierzy Wojska Polskiego

158

Dnia 14 sierpnia  2018 r. uczestnicy Hufca Pracy 16-5 w Szczecinie wraz z wychowawcą  udali się pod Pomnik Czynu Polaków, aby uczcić zbliżające się Święto Wojska Polskiego. Odbywała się tam uroczysta ceremonia z udziałem prezydenta miasta Szczecin Piotra Krzystka, podczas której oddano salwę honorową i Apel Pamięci.

Żołnierze zostali uhonorowani wyróżnieniami, pochwałami oraz awansami na wyższe stopnie wojskowe. Przed uroczystością młodzież skorzystała z okazji, aby obejrzeć sprzęt wojskowy 12. Dywizji Zmechanizowanej oraz wysłuchać wykładu wychowawcy dotyczącego Święta Wojska Polskiego. Młodzież dowiedziała się, że święto to upamiętnia „Cud nad Wisłą”, czyli Bitwę Warszawską, w wyniku której Polska odzyskała niepodległość. Udział w Apelu pod Pomnikiem Czynu Polaków nie był pierwszym przedsięwzięciem związanym z obchodami Święta Wojska Polskiego, w którym brali udział uczestnicy szczecińskiego hufca. Młodzież uczestniczyła również w koncercie organizowanym przez Dowództwo 12. Dywizji Zmechanizowanej, podczas którego wspólnie z mieszkańcami śpiewała pieśni patriotyczne przy akompaniamencie orkiestry wojskowej.

Celem organizacji powyższych wyjść z młodzieżą było rozbudzenie postaw patriotycznych oraz poczucia wdzięczności i dumy z dokonań polskich żołnierzy. W związku z tegorocznymi obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości młodzież w sposób szczególny uświadamia sobie, czym jest gotowość do obrony kraju i poniesienia ofiar.