Inauguracja Roku Szkoleniowego 2019/2020 w Krakowie

606

W dniach od 07-08.10.2019 r. młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Barlinku wraz z wychowawcami wzięła udział w uroczystości Inauguracji Roku Szkoleniowego 2019/2020 połączonej z VIII Rocznicą Ustanowienia świętego Jana Pawła II patronem Ochotniczych Hufców Pracy.  Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Centrum Świętego Jana Pawła II, której przewodniczył Duszpasterz Krajowy OHP ks. Jarosław Sroka.

Podczas mszy świętej nastąpiło ślubowanie uczestników I rocznika OHP oraz błogosławieństwo dla młodzieży na rok szkoleniowy 2019/2020, a Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Bożena Rążewska odczytała Akt Zawierzenia Ochotniczych Hufców Pracy Świętemu Janowi Pawłowi II. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy udali się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie delegacje złożyły kwiaty w podziękowaniu za VIII rocznicę objęcia patronem Ochotniczych Hufców Pracy. Uczestnicy z OSiW OHP w Barlinku mieli również możliwość zwiedzania Krakowa. Najpierw młodzież wraz z opiekunami udali się na Wzgórze Wawelskie, zwiedzając Katedrę z królewskimi sarkofagami oraz relikwiami św. Stanisława, gdzie spoczywają niemal wszyscy królowie Polski.

Następnie przeszli na dziedziniec królewski, a także do krypty, gdzie spoczywa para prezydencka – Lech i Maria Kaczyńscy. W auli najstarszej siedziby krakowskiej uczelni Jagiellońskiej Colleguim Mauis uczestnicy poznali niewielki dziedziniec otoczony XV wiecznymi arkadami i krużgankami. Stamtąd udali się na ulicę Franciszkańską, aby zobaczyć słynne okno papieskie w Pałacu Biskupim. Ostatnim punktem wycieczki był krakowski Rynek. Inauguracja roku szkoleniowego 2019/2020 połączona z zwiedzaniem Krakowa była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich uczestników.