Jak konstruktywnie wykorzystać czas wolny?

927

Okres wakacyjny to czas wypoczynku i regeneracji sił po zakończeniu roku szkolnego, większość spędza ten czas na błogim lenistwie, wycieczkach, podróżach oraz spotkaniach rodzinnych i towarzyskich.Uczestnicy Hufca Pracy w Świnoujściu postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i tym samym w sposób konstruktywny wykorzystać swój wolny czas.

Paulina Sidorczuk uczestniczka 3 klasy Gimnazjum dla Dorosłych, która kształci się w zawodzie kucharz propaguje zdrowy styl życia, sprzedając świeże, apetyczne i pachnące owoce sezonowe.Z uśmiechem na ustach zachęca do kupna truskawek, czereśni, malin czy borówek, nie tylko mieszkańców Świnoujścia ale także turystów.Dziewczyna uważa, że z łatwością można połączyć prace z wypoczynkiem, wystarczy tylko chcieć a taka postawa daje ogromne poczucie własnej wartości.

Z kolei Adam Wawrzycki uczestnik 1 klasy Szkoły Branżowej również kształcący się w zawodzie kucharz, postanowił zrobić poważny krok, by podwyższyć swoje kwalifikacje, które znacznie ułatwią zdobycie pracy. Uczęszcza na kurs prawa jazdy kategorii B i naprawdę może być z siebie dumny.Instruktor twierdzi, że chłopak posiada świetną technikę kierowania, która pozwala na perfekcyjne wykonywanie manewrów, to urodzony kierowca.

Z wielką przyjemnością obserwujemy jak spod „naszych skrzydeł” kreują się tak wspaniali, odpowiedzialni, zdyscyplinowani i ambitni młodzi ludzie, którzy zaczynają brać życie „we własne ręce”.

 

Paulina Sidorczuk uczestniczka HP w Świnoujściu podczas pracy sezonowej