Jesienna kartka dla przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Wałczu

129

W tym bardzo trudnym dla nas czasie pandemii, uczestnicy koła plastycznego Hufca Pracy 16-6 wyszli z inicjatywą stworzenia jesiennych kartek dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Wałczu.

Na dobry początek, każdy uczestniczący w przedsięwzięciu został poproszony o przyniesienie jesiennych skarbów z lasów i parków, by później móc je wykorzystać przy tworzeniu kartek. Piękne kolorowe liście, wrzosy i sucha ozdobna trawa – to były nasze jesienne dary natury, które zostały zebrane. Następnie podczas spotkania w pracowni, każdy z uczestników otrzymał resztę niezbędnych materiałów do stworzenia swoich dzieł.

Warto zaznaczyć, że wyszło fantastycznie, a kreatywność młodzieży wciąż nas zaskakuje. Okazuje się również, że wykorzystanie czarnego papieru, wcale nie oznacza smutku, a w połączeniu z techniką dot painting, czyli „kropkowania”, przynosi cudowne wizualne efekty.

Po zakończeniu wspólnych działań, w dniu 23 października 2020 r. jesienne kartki zostały przekazane dla ŚDS w Wałczu. Jako, że nasi przyjaciele są osobami z niepełnosprawnościami, niestety nie mogliśmy ich odwiedzić w siedzibie, gdyż są w grupie ryzyka. Kartki zostały wręczone wraz z życzeniami i pozdrowieniami od HP 16-6.

Tego typu działania twórcze rozwijają zdolności plastyczne, wrażliwość, wyobraźnię, kształtują umiejętność świadomej obserwacji świata oraz dają motywację do dalszych działań.