Konsultacje dla rodziców, promocja OHP

705

W dniu 14.05.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Policach odbyły się konsultacje dla rodziców oraz uczniów kończących 3 klasę gimnazjum i 8 klasę szkoły podstawowej. Kadra 16-10 Hufca Pracy w Policach została zaproszona do udziału w spotkaniu organizowanym przez szkołę w celu zaprezentowania oferty Ochotniczych Hufców Pracy.

Podczas spotkania rodzice mogli dowiedzieć się jakie zawody oferujemy, jakie są główne zasady nauki zawodu i czego oczekiwać może uczeń kształcący się w szkole branżowej.  Uczniowie również byli zainteresowani nasza ofertą, niektórzy z nich jeszcze nie podjęli decyzji i stoją przed wyborem drogi kształcenia lub nie do końca ufają własnym planom i zamierzeniom dlatego chętnie i z zaciekawieniem wysłuchali oferty naszego hufca.

Wśród zainteresowanych znaleźli się przyszli mechanicy samochodowi, kucharze i fryzjerki. Kadra wychowawcza zaprosiła wszystkich chętnych uczestników oraz ich rodziców na indywidualne rozmowy w jednostce naszego hufca by odpowiedzi na każde nurtujące pytania.

Wychowawca HP w Policach w trakcie konsultacji