Magiczne wakacje pełne barw w OHP

673

Wakacje kojarzą nam się z relaksem, przygodami i dzieciństwem. Dla większości był to czas beztroskich zabaw z kolegami, często wyjazdów na kolonie. Jednak nie wszyscy mają szansę aby skorzystać ze zorganizowanego wypoczynku z bardzo prozaicznej przyczyny, braku pieniędzy. Dlatego w HP 16-8 w Koszalinie zaplanowany został letni wypoczynek pod hasłem „Magiczne wakacje pełne barw w OHP”, aby chociaż troszkę umilić letnie ferie naszym podopiecznym.

Pomysł zrodził się podczas rozmów z naszymi uczestnikami na temat wakacyjnych planów. Zdecydowana większość spędzi wakacje na praktykach lub pracując w nadmorskich miejscowościach. Jednak spora grupa zostaje w mieście, opiekując się młodszym rodzeństwem. Dlatego wychowawcy z HP 16-8 zaprosili do wspólnego spędzania wakacji nie tylko młodzież ale również jej krewnych. Celem naszego przedsięwzięcia jest zapobieganie nudzie, a co za tym idzie zapobieganie wszelkiego rodzaju patologiom i głupim pomysłom, które przychodzą w czasie deszczu i z braku zajęcia.

Kadra hufca przygotowała moc atrakcji takich jak zajęcia w Dolinach – Sportowej i Wodnej, wycieczki na Górę Chełmską, czy ćwiczenia na siłowni na świeżym powietrzu oraz w mini Małpim Gaju. Jednak największą atrakcją był Magiczny Festiwal Barw. Uczestnicy poczuli magię zabawy obrzucając się kolorowymi proszkami holi. Okazało się, że ta niewinna zabawa to najlepszy przepis na udany dzień i niezapomniane wakacyjne przeżycia. Wariacje z kolorami, roześmiane buzie i radosne zatracenie w magicznym, kolorowym świecie, są najlepszym świadectwem, że nasz pomysł był strzałem w dziesiątkę.

Wakacje dopiero się zaczęły a oferta koszalińskiego hufca jest bardzo bogata. Od wyjścia do kina, na basen,po turnieje gier planszowych. Jednak jesteśmy otwarci na nowe pomysły, więc zapraszamy naszych podopiecznych wraz z rodzeństwem, aby fajnie i bezpiecznie spędzić ferie letnie. „Magiczne wakacje pełne barw w OHP” to nie tylko dobra zabawa i alternatywa dla dzieciaków na mądre i ciekawe zagospodarowanie czasu wolnego, ale przede wszystkim doskonała promocja OHP, integracja ze środowiskiem lokalnym, a przede wszystkim zaprzeczenie stereotypowi, że wakacje w mieście są nudne.

Uczestnicy w Wodnej Dolinie w ramach wakacji z OHP