Matematyka w wałeckim obiektywie

78

W dniu 2 listopada 2020 roku uczestnicy koła fotograficznego „Chwila” z Hufca Pracy 16-6 w Wałczu, już po raz dziewiąty wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym pn. „Matematyka w obiektywie” i przesłali swoje prace online.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego, a ideą konkursu jest matematyczne postrzeganie świata przez obiektyw aparatu. Warto zauważyć, że wszystko, co nas otacza zawiera w sobie kształty, liczby, bryły, choć często tego nie zauważamy. Matematyka to otwarta przestrzeń, w której żyjemy.

Opiekunowie koła przygotowywali uczestników hufca do udziału w konkursie realizując głównie spotkania plenerowe, podczas których młodzież wykonywała zdjęcia. Uczestnicy odnajdywali matematykę w różnych perspektywach: w budownictwie, architekturze oraz otaczających Wałcz terenach zielonych i rekreacyjnych.

Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu młodzież mogła wyrazić swoją wrażliwość i rozwinąć myślenie matematyczne. Natomiast, aparat posłużył twórczej zabawie i stał się narzędziem odkrywczym.