Mistrzostwa Hufca w Tenisie Stołowym

434

W dniu 22.03.2019 roku uczestnicy 16-11  Hufca Pracy w Dębnie wzięli udział w zawodach o Mistrzostwo Hufca w tenisie stołowym. Zawody odbyły się na placu szkolnym przy długo oczekiwanej wiosennej pogodzie. Do zawodów zgłosiło się 18 uczestników, mecze odbywały się systemem pucharowym do dwóch wygranych setów.

Gra w tenisa  rozwija u uczestników umiejętność współpracy i rywalizacji, zmusza do szukania nowych pomysłów, ćwiczy koncentrację uwagi i cierpliwość. Podczas zawodów uczestnicy poznają siebie, swoje mocne i słabe strony, swoją wartość. Jednym z celów takich zajęć jest budowanie wzajemnego poszanowania. Po zaciętych bojach Mistrzem hufca został Michał Janczyszyn, który w finale pokonał Patryka Stańczaka. Zawody sędziował wychowawca Bogusław Patroś.

Zawody odbyły się dzięki wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który przekazał nam stacjonarny stół do tenisa stołowego. Młodzież będzie z niego korzystała , kiedy tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą. Komendant hufca wręczył zwycięzcy rakietę tenisową ufundowaną przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębnie.

Uczestnicy podczas gry