Nabór w Hufcu Pracy w Szczecinku rozpoczęty

219

W Hufcu Pracy 16-9 w Szczecinku trwa rekrutacja uczestników na rok szkolny 2020/2021. Nasi przyszli podopieczni podejmą naukę w Branżowej Szkole I Stopnia Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV w Szczecinku, m. in. w zawodach: kucharz, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik czy ślusarz. Uczestnicy hufca objęci zostaną opieką wychowawczą, a także będą mogli brać udział w wielu różnorodnych przedsięwzięciach organizowanych przez hufiec.

Na kandydatów, oprócz kadry hufca, czeka również doradca zawodowy. Rozmowa z nim ma na celu ustalenie predyspozycji i zainteresowań oraz wyboru kierunku kształcenia. Dzięki pierwszym spotkaniom zarówno rodzice jak i przyszli uczniowie mają możliwość uzyskać informacje dotyczące wsparcia, jakie otrzymają od pracowników Hufca Pracy oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Szczecinku.

Mamy nadzieję, że nasza oferta dotrze do jak największej liczby zainteresowanych uczniów chcących kontynuować naukę w szkole branżowej i kształcić się w wymarzonym zawodzie.

Rozmowa rekrutacyjna z kandydatem do HP 16-9