Nagroda starosty dla uczestniczki Hufca Pracy w Szczecinku

142

Zakończenie roku szkolnego to chwila, na którą z niecierpliwością czekają niemal wszyscy uczniowie. W tym roku szkolnym jest on szczególny ze względu na wprowadzenie stanu epidemii w naszym kraju. Nie odbędą się tradycyjne apele, występy młodzieży czy spotkania w klasach. Świadectwa uczniowie będą odbierać z pewnością w inny sposób niż dotychczas. Jednak tak jak każdego roku jest to idealny moment na wyróżnienie i nagrodzenie najlepszych uczniów w szczecineckich szkołach.

Od lat w Szczecinku organizowane jest uroczyste  Powiatowe Zakończenie Roku Szkolnego, podczas którego Starosta Krzysztof Lis gratuluje uczniom, a także dyrektorom, nauczycielom, pedagogom za trud i pracę jaką włożyli w trakcie 10-miesięcznej pracy. W tym roku spotkanie odbyło się w dniu 25.06.2020 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Uczniowie, którzy wyróżnili się w ostatnim roku szkolnym szczególnymi osiągnięciami oraz świetnymi wynikami w nauce, otrzymali z rąk starosty Krzysztofa Lisa podziękowania i nagrodę w postaci bonu zakupowego.

Jest nam szczególnie miło, że również nasza uczestniczka Weronika Gabrysiak uczennica klasy II Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV w Szczecinku została wytypowana do powyższej nagrody. Uczennica osiągnęła średnią ocen  5,2. Jesteśmy z Gabrysi bardzo dumni, czego dowodem było zaproszenie jej wraz z rodzicem do siedziby hufca. Podczas spotkania Komendant wspólnie z wychowawcami serdecznie pogratulowali uczennicy tak wspaniałego wyniku i wręczyli skromny upominek życząc dalszych sukcesów, realizacji marzeń oraz spokojnych wakacji.