Obcowanie z przyrodą uczestników Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Łobzie

528

W dniu 17.10.2019 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Łobzie odbyła się wycieczka do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Tematem przewodnim wyjazdu było dbanie o środowisko naturalne, dzięki któremu mamy możliwość podziwiać piękno naszej przyrody.

Wychowankowie mieli możliwość zapoznać się z nietypowymi gatunkami roślinności, występującymi w naszym kraju. Uczestnicy wycieczki z zaciekawieniem dopytywali się pracowników ogrodu, o nazwy krzewów oraz drzew, które najbardziej przykuły ich uwagę. Poszerzyli swoją wiedzę na temat nasion, dzięki którym w naturalny sposób powiększana jest roślinność w naszych okolicach. Dodatkową atrakcją były ruiny Mauzoleum rodziny von Prillwitz, które zostało zbudowane 1835 roku.

Całe wydarzenie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Wychowankowie mieli możliwość oderwać się od zgiełku codziennych spraw oraz obowiązków. Nabyli nową wiedzę odnośnie środowiska naturalnego, które otacza je na co dzień. Mimo wysiłku, nasi uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejny ciekawy wyjazd wraz z kadrą wychowawczą Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Łobzie.