Ognisko integracyjne w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Łobzie

49

W dniu 17.09.2020 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Łobzie odbyło się ognisko integracyjne, połączone z Dniem Ziemniaka. Wychowankowie wraz z kadrą wychowawczą udali się na zakładowe ogrody, aby wspólnie spędzić czas wolny, bliżej się poznać oraz aktywnie przeżyć ten dzień.

Młodzież kształcąca się w zawodzie ogrodnik przygotowała ognisko, kucharze zaopatrzyli nas w produkty żywnościowe, a kadra wychowawcza zorganizowała ciekawe konkursy. Nie zabrakło również gości, którzy aktywnie wspierają naszą placówkę.

Przedsięwzięcie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Wychowankowie, mimo początkowego skrępowania, chętnie uczestniczyli w konkurencjach sportowych. Wychowawcy podzielili uczniów na dwie grupy, które rywalizowały w następujących dyscyplinach: przeciągnie liny, rzucanie ziemniakiem do celu oraz wyścigi z hula – hop. Zabawom towarzyszyły okrzyki zagrzewające do rywalizacji, a wszystko to z uśmiechem na ustach. Była grochówka, szaszłyki, kiełbaski z grilla oraz   upieczone przez kucharzy ciasta.

Podczas takich przedsięwzięć uczestnicy mają okazję poznać się bliżej, nawiązać przyjaźnie, podnieść swoje umiejętności interpersonalne oraz wzmocnić poczucie przynależności do grupy i zdrowej rywalizacji.