Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Wałcza

703

W dniu 6 stycznia 2019 roku uczestnicy Hufca Pracy 16-6 w Wałczu wraz z wychowawczynią panią Natalią Mochort już po raz drugi wzięli udział w uroczystym Orszaku Trzech Króli. Marsz poprzedzony był mszą świętą, która odbyła się w Kościele p.w. św. Antoniego.

Następnie społeczność lokalna przystrojona w ciekawe przebrania, przeszła ulicami miasta. W czasie pochodu panowała miła atmosfera, którą tworzyły śpiewy kolęd oraz wspólne przeżywanie święta. Orszak w Wałczu powstał z inicjatywy wspólnoty katolickiej oraz braci mniejszych kapucynów w Wałczu. Uczestnikami były rodziny, uczniowie szkół, nauczyciele, władze lokalne oraz sponsorzy. Dodatkowo Fundacja o nazwie Orszak Trzech Króli z siedzibą w Warszawie już po raz piąty wspierała społeczność wałecką poprzez wręczanie koron, flag i naklejek. Zakończenia marszu przy parafii św. Antoniego dokonał proboszcz Waldemar Korba. Ponadto 100 Batalion Łączności w Wałczu uraczył zgromadzonych ciepłym posiłkiem w postaci zupy grochowej.

Orszak Trzech Króli jest uroczystością ogólnopolską w tym roku organizowaną pod hasłem nawiązującym do słów Jana Pawła II „Odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Fotorelacje z marszu zorganizowała grupa z koła fotograficznego „Chwila”.