Orszak Trzech Króli

518

W dniu 6 stycznia 2020 roku uczestnicy Hufca Pracy 16-6 oraz Hufca Pracy 16-7 już po raz kolejny wzięli udział w uroczystych Orszakach Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli jest uroczystością ogólnopolską w tym roku organizowaną pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. Tegoroczne hasło nawiązywało do podziękowania za wszystkie cuda, które wydarzyły się w historii Polski oraz cuda, które zdarzają się, na co dzień.

W Wałczu marsz poprzedzony był mszą świętą, która odbyła się w Kościele p.w. św. Antoniego. Następnie tłumy mieszkańców przystrojonych w ciekawe przebrania, przeszły ulicami miasta. W czasie pochodu panowała radosna atmosfera, którą współtworzyły śpiewy kolęd oraz wspólne przeżywanie święta. Orszak powstał z inicjatywy wspólnoty katolickiej oraz Braci Mniejszych Kapucynów w Wałczu. Ponadto 100 Batalion Łączności w Wałczu przygotował dla uczestników ciepły posiłek w postaci zupy grochowej.

Uczestnicy Hufca Pracy 16-7 mieszkający w pobliżu Gryfina wzięli udział w pochodzie odbywającym się w tym mieście. Nie tylko w samym przemarszu przez miasto i śpiewaniu kolęd. Włączyli się także jako wolontariusze w pomoc organizacyjną. Część z nich rozdawała tekturowe korony a inni pomagali wydawać ciepłe napoje. W tym roku obchodom święta towarzyszyła prawdziwa góralska kapela.