Ostatni niezdecydowani

123

Rok szkolny już ruszył pełną parą i wydawałoby się, że wszystkie decyzje edukacyjne zostały podjęte i wprowadzone w życie.

Tymczasem do hufca ciągle jeszcze przychodzi młodzież i rodzice, którzy zastanawiają się nad zmianą szkoły. Niektórzy łudzili się, że ich latorośl „zmądrzeje„ przez wakacje, inni dopiero niedawno dowiedzieli się o naszej ofercie dla młodzieży.

Trochę późno na przeprowadzenie wymaganych czynności przy przyjęciu i zgromadzenie wszystkich potrzebnych dokumentów. Ale pracując dla dobra młodzieży staramy się pomóc nawet takim ostatnim niedobitkom szkolnym.

Tak czy inaczej musimy w ekspresowym tempie przeprowadzić wszelkie procedury związane z przyjęciem kandydata do OHP. A przecież to zaledwie początek naszego zadania. Później trzeba zapisać naszego uczestnika do szkoły, a w szkole nie lubią jak ktoś  przychodzi w trakcie roku szkolnego gdy klasy i siatka godzin są już gotowe.

Wykorzystując urok osobisty naszych wychowawców „wciskamy” naszego nowego uczestnika do już  działających klas. No i na koniec wisienka na torcie czyli załatwianie przyuczenia do wykonywania określonego zawodu. I dopiero wtedy możemy odetchnąć.