Pomaganie jest fajne!

558

W dniu 21 maja 2019 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Mielenku Drawskim młodzież zakończyła dwumiesięczną akcję charytatywną zbiórki karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt w schronisku. Zebraliśmy trzydzieści osiem kilogramów suchej i cztery kilogramy mokrej karmy dla zwierząt w tym specjalistycznej karmy weterynaryjnej, preparat odżywczy Flawitol Omega, mleko dla kota o zredukowanej zawartości laktozy, zabawki, smycz i dwie obroże dla kotów.

W ramach przeprowadzonej akcji zebrane dary trafiły do schroniska w Choszcznie, które sprawuje opiekę nad bezdomnymi zwierzętami. Podczas wizyt w schronisku młodzież przekazała zgromadzone artykuły, poznała jego lokatorów i  ich warunki bytowe. Mili pracownicy schroniska umożliwili młodzieży  wyjście na spacer z czworonożnymi przyjaciółmi i uhonorowali dyplomem ,,Przyjaciela zwierząt” młodzież naszego ośrodka.

Szczerze wierzymy, że nasz niewielki wkład przyczyni się by nasi czworonożni przyjaciele mogli cieszyć się dłuższym zdrowiem i zwiększy szansę na adopcję do wytęsknionego domu.