Pomoc dla Hospicjum

538

Od dnia 26.03.2019 r. do 18.04.2019 r. młodzież z Hufca Pracy 16-5 wraz z wychowawcami przeprowadziła przedświąteczną zbiórkę dla podopiecznych Hospicjum Dziecięcego w Szczecinie.

Wolontariusze naszej jednostki z Klubu Aktywnych na zajęciach koła plastycznego przygotowali plakaty informujące o akcji, które zostały umieszczone w szkołach, do których uczęszczają nasi podopieczni. Dodatkowo do pracowników Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP rozesłano informacje drogą e-mailową o realizowanym przedsięwzięciu. Marketing szeptany w środowisku lokalnym zaowocował również dużym wsparciem i dzięki ludziom dobrej woli przedsięwzięcie przyniosło oczekiwane rezultaty.

Zbiórka wspomogła rodziców chorych dzieci oraz przyczyniła się do pojawienia uśmiechu na ich twarzach. Zebraliśmy wiele opakowań podkładów na łóżka, pieluch, kremów ochronnych na odparzenia i odleżyny, chusteczki nawilżające, hipoalergiczne płyny oraz proszki.

Wolontariusze zyskali poczucie, że ich działanie ma wpływ na otoczenie i życie innych ludzi. Zdobyli również doświadczenie przy organizacji imprez. Przy okazji nawiązali nowe znajomości. Pomoc udzielona innym pozwala na przeżywanie emocji, które rozwijają wrażliwość i otwartość i wbrew pozorom nie koliduje z nauką. Zadowolone rodziny z widocznym wzruszeniem przyjęły rzeczy ze zbiórki, co było dla naszych wychowanków najlepszym podziękowaniem.