Postanowienia na Nowy Rok 2019

768

Powitaliśmy Nowy Rok 2019. W  związku z tym, przyszedł czas na postanowienia noworoczne, które robi większość z nas. Wychowawcy hufca pracy w Trzebiatowie zmobilizowali uczestników do wyznaczenia sobie celów na 2019, które będą mogli (i chcieli) zrealizować.

To zadanie, okazało się wcale nie takie proste. Świadomość nie dotrzymania obietnic, danych samemu sobie, powodowała u młodzieży dłuższe zastanowienie się nad celem.  Na arkuszu papieru zapisywaliśmy swoje postanowienia na nowy 2019 rok. Cele są różne: zacząć się zdrowo odżywiać, skończyć szkołę i zacząć nową w tym samym kierunku, zacząć biegać, ćwiczyć a nawet zarobić ogromne pieniądze.

Do zabawy włączyła się też cała kadra wychowawcza. Takie zajęcia uczą wyznaczania realnych celów, które są jednymi z ważniejszych umiejętności życiowych, bo jeżeli nie ma się ustalonego kierunku to nie wiemy co konkretnie chcemy osiągnąć w życiu. To, co nam się nie udało zrealizować w poprzednim roku – nadrobimy w bieżącym. Urzeczywistnijmy swoje marzenia.

1. Radosław Pierścionek uczestnik III Gimnazjum dla Dorosłych wypisuje swój cel na Nowy Rok 2019