Powitanie Wiosny wystawą Maru „Love is like oxygen”

442

Z pierwszym Dniem Wiosny, 21 marca 2019 r. uczestnicy Hufca Pracy w Trzebiatowie wraz z kadrą wychowawczą, Henrykiem Ożgo i Magdaleną Grabarczyk, wybrali się do Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, znajdującego się w Pałacu nad rzeką Młynówką.

Pałac w Trzebiatowie jest prężnie działającym ośrodkiem kulturalnym o znaczeniu ponadlokalnym, w jego skład wchodzi Biblioteka Publiczna im. Marii z Czartoryskich księżnej Wirtemberskiej, Galeria Feininger oraz Muzeum Pałacowe. W Pałacu zaprezentowano wystawę, umożliwiającą podziwianie urokliwych krajobrazów oraz piękna kobiety uchwyconego wyobraźnią artysty. Twórczość autora prac omówiła opiekun wystawy Pani Anna Rzepecka. Autor Mariusz Reszczyński realizuje się w takich formach jak malarstwo, pastele, rysunek, fotografia, college, formy multimedialne, a także projekty wnętrz, czy architektura.

Wernisaż cieszył się sporym zainteresowaniem. Uczestnicy prowadzili rozmowy na temat zróżnicowanej oferty pod względem formy. Gorąco zachęcamy naszą młodzież do uczestniczenia w życiu kulturalnym, dlatego też często odwiedzamy Pałac i Galerię Feininger. Teraz każdy może być elitarny, chociażby przez łatwy dostęp do wiedzy, sztuki, informacji. Wspólne wyjście i zwiedzanie wystawy miało na celu pokazanie uczestnikom, że aktywne obcowanie ze sztuką ma wiele zalet, ponieważ rozwija wyobraźnię, a niekiedy potrafi wzruszyć.