Prawda, Dobro i Piękno w Wałczu.

577

W dniu 13 października 2019r. w ramach XXI cyklu Dni Kultury Chrześcijańskiej odbyło się spotkanie w Wałeckim Centrum Kultury w Wałczu. Uczestnicy Hufca Pracy 16-6 wraz z opiekunką Natalią Mochort wzięli udział w wernisażu prac plastycznych i fotograficznych pt. „Prawda, Dobro i Piękno”. Wystawa prac była zwieńczeniem cyklu imprez z okazji XXI Dni Kultury Chrześcijańskiej w Wałczu zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z panią prezes Alicją Kuczkowską. Uroczystego otwarcia wystawy w WCK dokonał znamienity gość z Kurii Bydgoskiej ks. dr Sylwester Wawrzyński.

Wernisaż wałeckich plastyków i fotografów miał za zadanie przekazać to co najważniejsze w naszym życiu, tj. prawdę, wartości o które walczymy, dobro jakie możemy przekazać innemu człowiekowi oraz piękno otaczanej nas przyrody. Młodzież hufca należąca do koła fotograficznego „CHWILA” kolejny rok z rzędu w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich przygotowała prace fotograficzne na ww. określony temat. Wykonane przez młodych pasjonatów z HP różnymi technikami i stylami zdjęcia oddawały w pełni przesłanie jakie dominowało w te Dni. W poszukiwaniu inspiracji uczestnicy z opiekunem udawali się w różne zakątki i miejsca swojego regionu.

Oprócz prac młodzieży szkolnej, można było podziwiać prace plastyczne przedstawili lokalnych grup artystycznych. Młodzi fotograficy mogli zapoznać się z innego rodzaju twórczością, obejrzeć dzieła malarskie starszych autorów oraz posłuchać wypowiedzi doświadczonych twórców. Pani Prezes Alicja Kuczkowska w podsumowani stawiając na wspólne działania z utalentowaną młodzieżą, przekazała pisemne podziękowania dla młodych autorów fotografii oraz ich opiekunów.  Proboszcz ks. Prałat dr Antoni Badura oraz ks. dr Sylwester Wawrzyński wręczyli każdemu upominki zachęcając do dalszego rozwijania swoich talentów i propagowania szczytnych idei Dni Kultury Chrześcijańskiej.