Przygotowanie do lokalnych eliminacji ogólnopolskiego konkursu Najsprawniejszy w zawodzie 2019

453

Młodzież ze stargardzkiego Ośrodka Szkolenia i Wychowania  przygotowuje się do lokalnych eliminacji konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie 2019” w zakresie BHP i prawa pracy. W dniu 21 marca 2019 r. odbyły się kolejne już zajęcia, na których uczestnicy pod przewodnictwem wychowawców przyswajali niezbędną wiedzę.

Młodzi ludzie zdają sobie sprawę, jak ważne jest zagadnienie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz, jak często ich dotyczy. Przygotowania do konkursu, uświadamiają im, że nieprzestrzeganie zasad BHP może prowadzić do wypadku zagrażającego zdrowiu i życiu. Zapoznają się z tematem przy pomocy materiałów zgromadzonych do tego konkursu przez ostatnich kilka lat.

Uczestnicy wiedzą, że wiadomości z zakresu bezpieczeństwa nabyte podczas etapu szkolnego będą procentować w dalszym życiu zawodowym. Przyswojone przez nich informacje, gwarantują bezpieczeństwo przy pracy, zarówno dla nich jak i współpracowników. Tegoroczne eliminacje wojewódzkie do ogólnopolskiego konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie 2019” odbędą się w Stargardzie, dlatego chcielibyśmy, aby nasi uczniowie dobrze się zaprezentowali.

Uczestnicy OSiW Stargard podczas przygotowań