Turniej piłki nożnej w Wałczu

631

Dnia 10 października uczestnicy HP 16-6 Wałcz wzięli udział w IV Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora PCKZiU oraz Komendanta Hufca Pracy w Wałczu. Spotkanie miało na celu uczczenie Dnia Edukacji Narodowej. W zawodach piłki nożnej brały udział drużyny między klasowe, w których startowało 19 drużyn z Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w tym uczestnicy HP 16-6. Całe spotkanie odbyło się na boisku sportowym „Orlik” przy ul. Budowlanych w Wałczu.

Prowadzący spotkanie i turniej byli nauczyciele wychowania fizycznego Andrzej Czyżak i Wiktor Ptak. Łącznie w rozgrywkach wzięło udział 168 uczniów z różnych typów kierunków kształcenia: szkół branżowych, techników oraz z liceów. Wśród nich rywalizowało 21 uczestników hufca pracy. W finale o puchary walczyły klasy: technikum mechatronicznego oraz pierwsza klasa szkoły branżowej 1-go stopnia o kierunkach: mechanik z mechatronikiem. O pierwsze miejsce była zacięta ale ostatecznie drużyny osiągnęły swoją wygraną dzięki rzutom karnym. Główne trofea turnieju wręczane zostały przez nauczyciela Andrzeja Czyżaka oraz komendanta Ireneusza Gaworka.

Nagrody trafiły do drużyny z klas: I MMP, w której kilku uczniów jest uczestnikami hufca z Wałcza i IV TMS. Dodatkowe wyróżnienie: za króla strzelców otrzymał Jakub Czerniewicz z kl.1 LC4. Czas spędzony na sportowej rywalizacji przyniósł uczestnikom i organizatorom wiele emocji. Wspólne zawody PCKZiU oraz HP pokazały jak można zorganizować Dzień Edukacji Narodowej w ciekawy i pożyteczny sposób.