Samorząd Uczniowski w Trzebiatowie wybrany

121

Od 17 do 19 października 2018 roku w 16-12 Hufcu Pracy w Trzebiatowie odbywały się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jednak jeszcze przed głosowaniem trzeba było zająć się organizacją wyborów.

I tak w ramach działającego w naszym hufcu pracy koła artystyczno – gastronomicznego przygotowane zostały plakaty informujące o planowanych wyborach. Następnie przygotowany został plakat z chętnymi kandydatami, którzy zgłaszali się do wychowawców. Swoje kandydatury zgłosiło sześć osób.

Wybory trwały kilka dni, tak żeby każdy miał możliwość zagłosować. Przeważająca większość uprawnionych do głosowania uczniów wzięła udział w wyborach. Każdy głos się liczy, każdy może zaważyć o wygranej jednego z kandydatów.

Nauczyciele i wychowawcy cieszą się, że znaleźli się chętni, którzy podejmują trud i odpowiedzialność ścisłej współpracy z kadrą pedagogiczną.

Przewodniczącą szkoły została – Weronika Kaczanowska z klasy III ZSZ, zastępcą – Bartosz Dąbrowski z klasy III GdD, sekretarzem – Krzysztof Smoła z III ZSZ. Wybranym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów. Była to najlepsza lekcja demokracji w naszej szkole.