Spawacz metodą MAG 136 – kurs dla uczestników Hufca Pracy 16-10 w Policach

154

Od 20 lipca do 12 sierpnia 2020 r. pięcioro wychowanków z HP 16-10 w Policach uczestniczy w szkoleniu pn. Spawacz metodą MAG 136. Zostali oni zakwalifikowani poprzez to, że wykazywali szczególne upodobania do prac związanych z obróbką metali.

Na rynku pracy jest bardzo duży popyt na spawaczy, dlatego udział w kursie spawania jest rozsądną inwestycją w swoją przyszłość. Praca dla spawaczy znajdzie się w każdym zakładzie, w którym poddaje się obróbce metale. Może to być praca na statkach, przy łączeniu konstrukcji metalowych, wytwarzaniu narzędzi, czy choćby naprawy pęknięć elementów metalowych.

Takie dalekowzroczne patrzenie w przyszłość cechuje doradcę i pośrednika pracy w MCK Police oraz wychowawców z HP 16-10 w Policach. To oni poprzez diagnozę zainteresowań i potrzeb szkoleniowych utworzyli grupę, przed którą otworzyły się nowe możliwości poszerzenia kwalifikacji zawodowych.

Podczas spotkania w trackie zajęć praktycznych ze spawania uczestnicy  z zachwytem opowiadali o nowych umiejętnościach, pokazywali próbki swoich spawów. Ciekawostką jest to, że absolwentka polickiego hufca zamierza działać w branży dekoratorskiej i wykorzystywać nowo zdobyte umiejętności spawalnicze do dekoratorstwa artystycznego.

Wszystkim uczestnikom życzymy pozytywnych wyników egzaminów, powodzenia!