Sportowe zakończenie wakacji w Wałczu

109

W dniu 29 sierpnia 2020 r. na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałczu, podczas Pikniku sportowego pod nazwą „Z miłości do Wałcza” odbył się Turniej Badmintona. Organizatorami turnieju byli: Hufiec Pracy 16-6 w Wałczu, Rakietowy Klub Sportowy BAD ZWA, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałczu oraz Urząd Miasta Wałcz. Głównym założeniem przeprowadzonych zawodów była promocja rozwijającej się w regionie dyscypliny sportowej jaką jest badminton, pogłębianie więzi w środowisku sportowym Wałcza oraz promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju przez Dyrektor MOSiR Aleksandrę Szczepanek, wychowawcę Hufca Pracy 16-6 Natalię Mochort i Prezesa RKS Konrada Gaworka, rozpoczęły się rozgrywki w dwóch kategoriach: debel rodzinny oraz debel open. W turnieju wzięło udział 16 drużyn z Wałcza i okolic. Ponadto, uczestnicy HP 16-6 i uczniowie z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu zapewnili wsparcie organizacyjne oraz brali udział w rozgrywkach rodzinnych. Dodatkowo, w przerwach między meczami można było pograć w tenisa stołowego.

Ceremonii wręczenia nagród dokonali Dyrektor MOSiR, wychowawca HP 16-6 oraz Prezes RKS. Rozgrywki na fotografiach utrwalali uczestnicy hufieckiego koła zainteresowań „Chwila”. Turniej odbył się w miłej atmosferze, w duchu fair play z zapewnieniem uczestników o chęci uczestnictwa w przyszłości w tego typu imprezach. Duży udział młodzieży w tym przedsięwzięciu jest bardzo pozytywnym akcentem rozwoju dla badmintona w regionie powiatu wałeckiego.