Spotkanie grupy przygotowawczej we Włoszech

661

W ostatnich dniach odbyło się spotkanie we Włoszech grupy przygotowawczej realizowanej w ramach projektu pn. „ECO-Youth Empowerment” przez Municipality of Polpenazze del Garda. Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni następujący partnerzy: Asociacion Cultural Y Deportiva La Hoya z Hiszpanii, Hellenic Youth Participation z Grecji oraz Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Szczecinie reprezentowana przez Hufiec Pracy w Wałczu. Głównym celem projektu będzie podwyższenie świadomości uczestników na temat ochrony środowiska w kontekście międzynarodowym. W czasie wizyty grupy przygotowawczej w Polpenazze del Garda uczestnicy zapoznali się z władzami miasta, przeanalizowali charakterystykę projektu, omówili szczegółowo harmonogram wymiany młodzieży, zaplanowali zadania i działania, które uczestnicy mają wykonać do czasu wymiany, ustalili również zasady pracy z uczniami, obejrzeli zakwaterowanie i miejsca, w których będą odbywać się zajęcia warsztatowe dla młodzieży.

Ze strony partnera Municipality of Polpenazze del Garda Pani Irene Calzolari bardzo serdecznie przyjęła pozostałych przedstawicieli partnerów projektu. Poza pracami nad dokumentacją projektu, zabezpieczyła atrakcje w postaci: zwiedzania najpiękniejszych miejsc w Polpenazze del Garda, poznania kuchni regionalnej oraz zacieśnienia więzów przyjaźni, które będą kontynuowane w czasie zaplanowanej wymiany.

Natomiast podczas sierpniowej wizyty, młodzież będzie analizować: wpływ człowieka na zmiany klimatyczne, możliwości przeciwdziałania zanieczyszczaniu środowiska, szerzenie idei i propagowanie działań służących zmniejszeniu ilości odpadów, jak również możliwości wywierania wpływu na społeczność lokalną w zakresie ekologii. Na szczególną uwagę będą zasługiwały następujące tematy: mieszkań, posiłków, transportu, zakupów i odpadów w krajach Unii Europejskiej. Podczas wymiany młodzież zdobędzie nowe doświadczenia, będzie mogła doskonalić język angielski, podniesie świadomość względem ochrony środowiska, nawiąże nowe przyjaźnie, pozna kulturę i zwyczaje innych krajów.