Spotkanie opłatkowe z Kołem Sybiraków w Łobzie

760

Chociaż Święta Bożego Narodzenia już za nami, uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Łobzie po raz kolejny mieli okazję zasiąść przy wigilijnym stroje. W dniu 04.01.2018r. Koło Sybiraków w Łobzie zorganizowało spotkanie opłatkowe, na którym mieliśmy przyjemność gościć, dzięki zaproszeniu Pani Prezes Zofii Majchrowicz. Wraz z nami do wspólnego stołu zasiedli znamienici goście: Burmistrz Łobza Pan Piotr Ćwikła, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łobzie Pan Bogdan Górecki, Starosta Powiatu Łobeskiego Pani Renata Kulik Wicestarosta Pan  Krzysztof Gwóźdź, Dyrektor Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie Pani Jolanta Manowiec, Wicedyrektor Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie Pan Zbigniew Szymanek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 i. Adama Mickiewicza w Łobzie Pan Mirosław Łowkiet oraz dyrektorzy  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łobzie, Sybiracy i zaproszeni goście. 

Spotkanie rozpoczął występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łobzie, którzy w nowatorski sposób przedstawili dzień narodzin Jezusa Chrystusa. Następnie Pani Prezes Zofia Majchrowicz przywitała wszystkich zgromadzonych, składając noworoczne życzenia, wspominając tych, którzy już nie mogą spotkać się przy wspólnym stole. Póżniej głos zabrał Pan Burmistrz Piotr Ćwikła, dziękując za czynne działanie Koła Sybiraków w Łobzie, dzięki czemu w naszej społeczności lokalnej utrzymywana jest wiedza na temat losów naszych rodaków podczas walki o niepodległą Polskę. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy kolędę oraz podzieliśmy się opłatkiem.

Nasi wychowankowie z wielką dumą uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym, z powagą oraz dojrzałością wsłuchiwali się w słowa Pana Burmistrza oraz Pani Prezes Koła Sybiraków. Takie spotkania integrują naszych uczestników ze społecznością lokalną oraz poszerzają wiedzę na temat naszej historii. Dumni z możliwości spędzenia czasu z tak wspaniałymi gośćmi, nasi wychowankowie wraz z wychowawcą udali się do domów na zasłużony, weekendowy odpoczynek.