Świadomość swoich atutów – sukcesem na rynku pracy

710

Dnia 20 listopada 2018 roku doradczynie zawodowe Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koszalinie i Młodzieżowego Centrum Kariery w Koszalinie przeprowadziły zajęcia z osobami poszukującymi pracy. Uczestnikami warsztatów byli świadczeniobiorcy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznym w Manowie.

Grupę tworzyły same kobiety. Głównym założeniem zajęć było określenie potencjału zawodowego, rozpoznanie swoich mocnych stron, doskonalenie umiejętności autoprezentacji, poznanie strategii poszukiwania pracy. W pierwszej części zajęć skupiono się na atutach uczestniczek, które mogą wykorzystać na rynku pracy. Zdecydowana większość zespołu odznaczała się wysokimi umiejętnościami artystycznymi i społecznymi. Panie wykorzystują je na co dzień prowadząc dom i opiekując się dziećmi.

Swoją kreatywność i oryginalne pomyły wprowadzają w życie tworząc ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe, aby wnętrzom swoich domów nadać świąteczny charakter. Zdjęcia wykonanych prac potwierdzają ich zdolności manualne, talenty artystyczne. Kolejne spotkanie poświęcone będzie umiejętnościom interpersonalnym. Liczymy, że młodzi ludzie wezmą udział w podobnych przedsięwzięciach organizowanych w przyszłości przez nasze jednostki.

Uczestnicy zajęć.