Święto zakochanych w Łobzie

911

Dzień 14 luty, czyli dzień zakochanych  kilka lat temu zagościł w naszym kraju. Ze względu na ogromne zaangażowanie młodzieży i chęć świętowania wraz z bliskimi ich sercu tego dnia, zorganizowano w Środowiskowym Hufcu Pracy zajęcia o tematyce miłości. Jednak sama miłość to nie wszystko. Omówione zostały także inne uczucia, które wiążą się z wyrażaniem tych najważniejszych w życiu słów.

Miłość to także szacunek, dbanie o innych, troska i zaangażowanie. Podstawą tworzenia dobrego związku opartego na prawidłowych relacjach nie jest samo jedno osamotnione uczucie. Na całokształt ma wpływ wiele innych zachowań, które ściśle związane są ze sobą. Zajęcia miały na celu zrozumienie własnych uczuć i poczucie, że święto zakochanych to nie tylko jeden dzień w roku w którym obdarujemy bliską nam osobę kwiatami, czy tez kartkami walentynkowymi. Wychowankowie jednogłośnie stwierdzili, że miłość powinno okazywać się codziennie, poprzez wsparcie, szacunek i wzajemną pomoc.

Dodatkowo podczas zajęć została omówiona geneza powstania i symbolika Święta Zakochanych. Nasi wychowankowie podczas zajęć mieli możliwość wytypowania najbardziej lubianej przez siebie osoby w internacie. Takie warsztaty mają na celu zintegrowanie grupy rówieśniczej, jak i ukazanie pozytywnych emocji, które są niezbędne do prawidłowej egzystencji. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze.