Szkolenie za szkoleniem

820

W Młodzieżowym Centrum Kariery (MCK) w Koszalinie odbyło się kolejne szkolenie w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” realizowanego przez Zachodniopomorską Wojewódzką Komendę OHP w Szczecinie. Sześć kursantek szkoliło się z zakresu stylizacji i zdobienia paznokci.

Propozycja zorganizowania powyższego kursu wynikała z przeprowadzonego rekonesansu lokalnego rynku pracy oraz wyjścia naprzeciw oczekiwaniom beneficjentów MCK zgłaszających chęć udziału w szkoleniu powyższej treści. Kurs trwał trzy dni, zakończył się egzaminem wewnętrznym. Wszystkim Paniom udało się uzyskać certyfikaty potwierdzające uzyskanie nowych umiejętności. Osoby kończące kurs nie będą raczej w stanie samodzielnie funkcjonować na rynku pracy, ale korzyści z jego ukończenia mogą okazać się wymierne.

Mając na uwadze wywiad przeprowadzony wśród właścicieli renomowanych salonów kosmetycznych na terenie miasta Koszalin, mają spore szanse na zdobycie zatrudnienia w branży którą się interesują, a sama praca będzie je po prostu satysfakcjonowała.

Dla osób chętnych i zainteresowanych pogłębianiem wiedzy w tej dziedzinie, udział w bezpłatnym kursie organizowanym przez OHP stanowi doskonałą alternatywę do budowania swojej przyszłej pozycji zawodowej.

Uczestniczki kursu „Pielęgnacja dłoni ze stylizacja paznokci” w trakcie zajęć praktycznych.