Tłusty Czwartek w Trzebiatowie

547

W dniu 28 lutego br. w Hufcu Pracy w Trzebiatowie świętowaliśmy Tłusty Czwartek. Nasza młodzież przygotowywała się do tego dnia już dzień wcześniej. Wspólnie z wychowawcą Barbarą Kuriatą, młodzież upiekła tradycyjne faworki.

Uczestnicy klasy III Gimnazjum dla Dorosłych, chętnie zangażowali się w wyrabianie ciasta, a następnie wycinanie i nadawanie odpowiedniego kształtu tradycyjnego chrusta. Ostatnim etapem było smażenie i posypywanie ostudzonych faworków cukrem pudrem. Tak przygotowanymi chrustami uczestnicy poczęstowali wychowawców, nauczycieli oraz pracowników Młodzieżowego Centrum Kuriery i Centrum Kształcenia Zawodowego, swoich kolegów i koleżanki biorące udział w tym dniu w zajęciach lekcyjnych i zajęciach praktycznej nauki zawodu.

Przygotowane wypieki cieszyły się dużą popularnością, wypełniona słodyczami duża taca, szybko zrobiła się pusta. Uczestnicy biorący udział w wydarzeniu, mieli okazję dowiedzieć się, z jakich składników i w jaki sposób wypieka się tradycyjne chrusty. Zajęcia kulinarne odbyły się w ramach koła artystyczno – gastronomicznego działającego w Hufcu Pracy w Trzebiatowie.