Turniej lekkoatletyczny w Świnoujściu

729

W piątek 5 października 2018 r. w Wojewódzkim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Świnoujściu rozdano dyplomy oraz modele za Turniej Lekkoatletyczny, który odbył się tydzień wcześniej z okazji IV Edycji Europejskiego Tygodniu Sportu.

Uczestnicy HP 16-14 (Zachodniopomorska WK) przystąpili do 3 konkurencji, które składały się z biegu na 300 m, biegu na 800 m oraz skoku w dal z rozbiegu. Turniej odbył się na nowo wybudowanym stadionie sportowym przy ul. Białoruskiej 2. Młodzież w pocie czoła walczyła o jak najlepsze noty w poszczególnych konkurencjach pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Pana Denisa Medvedeva oraz wychowawca HP Patrycja Rytter.

Okazuje się, że wbrew pozorom młodzi ludzie są wysportowani, posiadają odpowiednie walory fizyczne, samodyscyplinę oraz ducha zdrowej rywalizacji. Czas osiągnięty podczas biegów, był bliski rekordów olimpijskich, natomiast skok w dal pokazał prawdziwe umiejętności techniczne naszych zdolnych uczestników.

Nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły WZDZ w Świnoujściu, nieustannie motywuje młodzież do podejmowania sportowych inicjatyw, zdrowego stylu życiu oraz ruchu fizycznego. Dzięki temu młodzież coraz częściej nie wstydzi się własnych barier czy sportowych blokad, osiąga coraz lepsze wyniki i cieszy się z własnych osiągnięć.

Naszym uczestnikom gratulujemy sportowego zacięcia i życzymy dalszych sukcesów.