Udział w Uroczystościach z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

711

Data 11 listopada to kolejna ważna data w kalendarzu każdego polskiego obywatela. Każdego roku we wszystkich polskich miastach to święto jest hucznie obchodzone, a w tym roku przypadła setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W Białogardzie zostały przygotowane atrakcje, podczas których mieszkańcy miasta oraz okolicznych terenów mogli godnie uczestniczyć w obchodach.

Delegacja młodzieży z białogardzkiego Hufca Pracy również uczestniczyła w uroczystościach. Na początek odbyła się msza święta w kościele pw. Narodzenia NMP, po czym uczestnicy wraz z orkiestrą dętą udali się pod Pomnik Orła Białego, gdzie delegacje złożyły kwiaty. Zwieńczeniem porannych obchodów było posadzenie dębu w Parku Orła Białego przez jeszcze obecnego burmistrza Białogardu oraz przyszłą Panią burmistrz, która została wybrana na to stanowisko w tegorocznych wyborach samorządowych.

Dzień świętowania 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości zakończył Koncert Patriotyczny pod tytułem „Tobie Ojczyzno”, w którym wystąpił Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto pod dyrekcją Pawła Mielcarka oraz Drużyna Harcerzy ZHP i ZHR z Połczyna Zdroju.

Podczas koncertu zostały odśpiewane pieśni patriotyczne takie jak: Mazurek Dąbrowskiego, Rota, Piechota, czy też Rozkwitały pąki białych róż, a także inne. Uczestnictwo w tych uroczystościach było wspaniałym doświadczeniem dla każdego, kto zdecydował się w taki sposób spędzić ten specjalny dzień. Dla naszych uczestników również było to na pewno budujące wydarzenie jako młodych obywateli.