W Szczecinku na zdrowo i sportowo!

467

W Hufcu Pracy 16-9, w Szczecinku 05.02.2019 r.  odbyły się kolejne zajęcia w ramach feryjnego zagospodarowania czasu wolnego młodzieży. Tym razem było to spotkanie pod hasłem „Ferie na zdrowo i sportowo”, w których uczestniczyła młodzież Szkoły Podstawowej dla Dorosłych oraz dzieci ze środowiska lokalnego. Celem zajęć była integracja, rozwijanie zainteresowania grami planszowymi oraz nabycie i doskonalenie umiejętności podstaw zdrowego żywienia. Zajęcia przebiegły w dwóch etapach .

Na początek uczestnicy mogli się sprawdzić w rozgrywkach umysłowych. Grali w warcaby i inne gry planszowe, które świetnie rozwijają umiejętności logicznego myślenia. Drugi etap dotyczył zdrowego odżywiania, a szczególnie witamin, które dostarczają nam warzywa i owoce. W związku z tym przygotowano trzy rodzaje koktajli: intensywnie czerwony z buraczków, selera naciowego i kiwi, żółty z ananasa, banana i mleczka kokosowego oraz zielony,  którego  głównym składnikiem był szpinak.

Uczestnicy spotkania wykazali się wiedzą na temat zdrowego i racjonalnego odżywiania się. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach sporządzając te kolorowe koktajle, które na zakończenie zajęć z wielką przyjemnością i apetytem degustowali. Dzięki  przeprowadzonym warsztatom młodzież atrakcyjnie i bezpiecznie spędziła  wolny czas, wzbogacając jednocześnie wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania . Całość zajęć koordynowała Joanna Poźniak – st. wychowawca i opiekun koła sportowego.