Wakacje z OHP w Szczecinku

463

W czasie wakacji kadra 16-9 Hufca Pracy w Szczecinku przygotowała wiele ciekawych kreatywnych zajęć adresowanych do najmłodszych ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej „Koniczynka” w Szczecinku. Dużą popularnością cieszyły się m.in. warsztaty kulinarne prowadzone przez p. Elżbietę Niepelt a także zajęcia plastyczne z zagadkami, rebusami i ciekawymi edukacyjnymi zadaniami realizowane we współpracy z p. Izabelą Jadwiżyc promotorem zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku.

Podczas warsztatów kulinarnych dzieci miały okazję poznać wiedzę dotyczącą prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia. Zajęcia pokazały, że przygotowanie posiłku może być łatwe i przyjemne. Natomiast warsztaty plastyczne miały na celu rozbudzenie u dzieci zdolności plastycznych oraz zdolności manualnych.

Dzięki inicjatywie szczecineckiego HP dzieci miały też okazję wziąć udział w zajęciach praktycznych doskonalących zachowanie się na drodze i na przejściu dla pieszych. Zajęcia zostały zorganizowane we współpracy ze Strażą Miejską w Szczecinku. Działania Hufca Pracy w Szczecinku w czasie wakacji były dla dzieci ciekawą propozycją, jak można aktywnie i bezpiecznie spędzać wakacje.