Wałcz – Dzień Zdrowia Psychicznego

99

Październik jest miesiącem obchodów Dnia Zdrowia Psychicznego w mniejszych i większych miejscowościach z całej polski. Z tej okazji Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałczu dla osób z Zabrudzeniami Psychicznymi w dniu 9.10.2018 r. zorganizował uroczyste obchody.

Uroczystości rozpoczęły na Placu Wolności o godzinie 11.00 przemówieniami Pani Wiceburmistrz Joanny Rychlik i Kierowniczki ŚDS w Wałczu Pani Anny Baculewskiej. Dotyczyły one tolerancji wobec osób niepełnosprawnych. Następnie odbył się heppening zorganizowany przez stowarzyszenie Rumer, którego głównym przesłaniem był śmiech i jego dobroczynny wpływ na zdrowie psychiczne.

Po heppeningu uczestnicy imprezy przemaszerowali ulicami Wałcza w radosnej atmosferze do Wałeckiego Centrum Kultury. Żółte balony wyposażone w logotypy Strefy Zdrowego Myślenia niesione przez uczestników marszu, miały przyciągnąć uwagę wszystkich przechodniów.

W dalszej części imprezy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat „Wałcz Strefą Zdrowego Myślenia” adresowanego do szkół podstawowych. Uczestnicy obchodów mogli korzystać z interaktywnych stoisk dotyczących zdrowia psychicznego, podziwiać wernisaż na plakat.

Imprezę zakończył referat Pani Marzeny Żak, lekarza psychiatry 107 Szpitala Wojskowego w Wałczu „Zdrowie zaczyna się w głowie”. W imprezie wzięli udział uczniowie HP 16-6  wraz z wychowawczynią Natalią Mochort i Komendantem Ireneuszem Gaworkiem.