Warsztaty z zakresu kreowania wizerunku w OSZ Szczecinek

397

Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych

W dniu 27 czerwca 2019 r. w Ośrodku Szkolenia Zawodowego OHP w Szczecinku odbyły się warsztaty z zakresu kreowania wizerunku połączone z usługą stylisty. Zostały one zorganizowane  dla uczestniczek projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”. Zajęcia przeprowadzone są osobno – dla kobiet i mężczyzn. Zajęcia dla grupy męskiej odbędą się w dniu 28.06.2019 r. Celem warsztatów jest uświadomienie młodzieży, że zarówno strój jak i styl ubioru kreują nasz wizerunek i podczas bezpośredniego spotkania z pracodawcą sugerują też poziom naszych kompetencji.

Prowadząca zajęcia Pani Dorota Kokoszyńska – doradca ds. wizerunku i wizażu wiele uwagi poświęciła wpływowi ogólnego wyglądu na codzienne relacje i sytuacje życiowe, w których się znajdujemy, jak np. rozmowa o pracę, rozmowa z przełożonym, wystąpienie publiczne itp. Podkreślała ogromne znaczenie doboru odpowiedniego stroju, ułożenia włosów, wyglądu paznokci, rodzaju makijażu do sytuacji, by były stosowne i nie zraziły współrozmówcy. Uczestnicy poznali m.in. zasady analizy kolorystycznej, zasady modelowania twarzy oraz warunki skutecznej autoprezentacji i budowania wizerunku.

Następnie wszyscy beneficjenci projektu skorzystali z usługi stylisty i fryzjera, a paniom dodatkowo został wykonany profesjonalny makijaż. Z pomocą opiekuna,  uczestniczki wybrały przygotowane przez wykonawcę warsztatu zestawy ubraniowe odpowiednie do wskazanych sytuacji, m.in na rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą. Warsztaty połączone z usługą stylisty, a także przeprowadzona metamorfoza wizerunkowa pozwoliły uczestniczkom uzyskać większą pewność siebie i lepiej zaprezentować się podczas pierwszego kontaktu z potencjalnym pracodawcą.